Pleszew, 19 czerwca 2021 r.

 

 

KOMUNIKAT

 

Informujemy, że wczoraj (18.06.) z powodu bardzo dużego i trwającego kilka dni rozbioru wody (z 2.600 m³/dobę w „normalne dni” do 5.200 m³/dobę) w miejscowościach zasilanych z wodociągu wystąpiły przerwy w jej dostawie. Konieczne było w takiej sytuacji obniżenie ciśnienia do minimalnego, aby zapewnić ciągłość dostaw wody do Centralnej Stacji Wodociągowej. Spowodowało to również czasowy brak wody w kranach w niektórych miejscowościach Gminy Pleszew oraz na niektórych ulicach w Pleszewie.

W nocy zostały podjęte dodatkowe działania w celu zwiększenia ilości wody podawanej do sieci poprzez wymianę pompy na bardziej wydajną w studni na ujęciu, co spowodowało zapewnienie odpowiedniej ilości wody do podniesienia ciśnienia. Wymiany dokonano dziś w godz. 4.30-8.30.
W chwili obecnej ciśnienie w sieci wodociągowej stabilizuje się.

By sytuacja ta się nie powtórzyła, cały czas apelujemy o radykalne ograniczenie używania wody do podlewania trawników, ogródków oraz napełniania basenów ogrodowych.

W związku z licznymi zapytaniami informujemy ponadto, że fontanna na rynku działa w „obiegu zamkniętym” tj. woda nie jest pobierana z sieci. Pod fontanną znajduje się zbiornik, filtry oraz mini stacja uzdatniająca tę wodę.

 

                                      Arkadiusz Ptak – Burmistrz MiG Pleszew

Grzegorz Knappe – Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie